Kadınlar Ne İster?

Hasretimsin Sohbet Odalarına Hoş Geldiniz.

Sohbete Bağlan

Mynet Chat Sohbet ve Muhabbet Odalarına Bağlanın

Kadınlar Ne İster?

Kadınlar Ne İsterBayanları Anlamak Ne Mümkün

 • Öperseniz beyefendi değilsinizdir, öpmezseniz adam değilsiniz.
 • İltifat edersiniz yalan der, etmezseniz bırakır gider.
 • Her isteğine evet derseniz karaktersiz olursunuz, karşı çıkarsanız anlayışsız.
 • Çok yanına giderseniz usandım der, az giderseniz kuser.
 • Iyi giyinirseniz capkinsin der, dikkat etmezseniz zevksizlikle suclar.
 • Kiskanirsiniz huyun kotu der, kiskanmazsiniz sevmiyorsun der.
 • Siz bir dakika gec kalin kiyamet kopar, kendisi bir saat gecikirse bunda ne var der.
 • Arkadasinizla bulusursunuz adi ihmal olur, o bulusur “Bizim kizlar” olur.
 • Siz baska kadina bakacak olsaniz gozleriniz oyulur, baska bir adam ona baktiginda adi hayranlik konur.
 • Konustugunuz anda dinlemenizi ister, dinlediginiz anda “Neden konusmuyorsun?” der
 • Kisacasi… Sade ama cok karisik.
 • çok güzelse nadiren sadiktir, çok sadıksa da nadiren güzel…

Kadın Ne İster?

Bir kadının fıtratında naiflik vardır, evet verdiğiniz her görevi her işi fazlasıyla yerine getirir, sırtlar, ona ait olmayan her türlü sorumluluğu dahi fazlasıyla yerine getirir. Bunları yaparken arada bir ayağı tökezler, yere kapaklanacak gibi olur ancak yine kalkar, çünkü kalkmak zorundadır daima. Kadın güçlü olmak zorundadır, düşme şansı yoktur onun. Çocuğu vardır ona bağlı bir kocası vardır hepsi onun omuzlarındadır. Daha çocukluktan inşa edilirken kişiliği hep buna benzer cümleler ile güçlü tutulmaya çalışılır. Duyguları vardır tam açığa çıkacak ‘’saçmalamak’’ olur adı. Fikirleri vardır söylenecek ‘’boş boş konuşmak’’ olur adı. Sonra büyüse de ‘’kadının adı yok’’ olur. Ne duygusu değer görür hayatta ne fikirleri. Bu sefer tutunmak için her türlü gücü eline alıp yapmaya çalışır severek ya da sevmeyerek.

kadinlar ne ister

Kadın Çoğaltır

Bir kadına verdiğiniz her şey iki katı olarak size döner. Sevginiz de, özleminiz de, fedakarlığınız da… Çünkü yapısında çoğaltmak, aldığını büyütmek, feda etmek vardır. Kalbini sevgiyle doyurduğunuz zaman ne maddiyat görür gözü ne de söylediği tüm sorumluluklar. Tek dileği ve tek istediği sizden gördüğü değer, ilgi ve alakadır. Kendini iyi hissetmesi için sizin somut olarak ev işlerini yapmanıza ihtiyacı yoktur çoğu zaman. Çünkü kadın onları da idare edebilecek kadar güçlüdür ama o işlerini yapmanız esnasında verdiğiniz benim için değerlisin mesajına ihtiyacı vardır. Bir kadının hayattaki en büyük korkusu sevgi unsurunu kaybetmektir. Bir erkeğin ise gücünü… Kadın o yüzden yaptığınız her şey de ya da ettiğiniz her kavgada olan istediklerinde size hep aynı mesajı verir; ‘’Ben sev, beni düşün, beni beğen.’’

kadın ne ister erkek ne ister

Buna örnek onlarca vakamdan bahsedebilirim size. Bahsetmek istediğim evliliklerinin ilk zamanlarını bir çiçekten ötürü her gün kavga etmesi üzerine danışmanlığı yaptığım bir çift. Evlendikten sonra kadının iş yerine belirli periyodlarda gönderdiği çiçekleri kesen adam ne kadar büyük bir hata yaptığını benimle tanıştıktan sonra öğrenecekti. Yanımda dahi ettikleri kavga da ‘’çiçek’’ ten başka bir şey konuşulmuyor, adama göre artık evlenilmiş ve evde ona fazlasıyla getirdiği çiçekler neden yetmiyordu? Kadına göre ise işyerinde söylenen birden çok sözler, önceden hissettiği ilgiyi evlendikten sonra göremeyeceği korkusu çiçek olarak gün yüzüne çıkıyordu. O çiçek birkaç seanstan sonra gönderildi gönderilmesine ama altta yatan duygunun ifade edilmesi ne kadar zordu çiftimiz aslında bunu öğrendi.

Şimdi sözüm beylere, bir kadın aldığınız pırlantada da çiçekte de aynı şeyi görmek ister; onu düşündüğünüzü. İsterseniz bir kutu içine birlikte yediğiniz çikolataların ambalajlarını koyun, isterseniz gözünüzden onun için akıttığınız iki damla yaşı ikisi de tüm istenilen pahalı şeylerin önüne geçecektir. Her akşam eve geldiğinizde soracağınız bir cümle akşamınızı kurtaracaktır; ‘’Günün nasıl geçti?’’ Belki fiziksel değişimleri, belki hayat mücadelesi nedeniyle ne derseniz deyin kavga çıkan ortamda sarılarak erkek olarak yanında olduğunuzu hissettirmek, bütün yükü onun değil birlikte omuzlayacağınızı söylemek rahatlatıcı olacaktır. O zaman kadınlar ne ister sorusu ile çekilen filmler yazılan kitaplar için cevap hep aynı olacaktır.

Peki Sizce Kadınlar Ne İster ? Yorum Yapa Bilirsiniz.

1 thoughts on “Kadınlar Ne İster”

 1. Yazıyı yazan kişi nasıl bir psikoloji ile yorumlamış ise nutkum tutuldu:) Öncelikle %70 oranında doğruluk payı söz konusu. Renkler içerikler ve konuya katılmış samimi fikirleri çok beğendim kendisine ve düşüncelerini paylaşıma sunması ayrıca cesaret katmış:) elinize sağlık…

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top