Aşkın Fiziği

Aşkın Fiziği İle İlgili yazılar, resimler ve bilgileri sizler için derledik

  * Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.  

Aşkın Fiziği

Aşkın Fiziği

Kadınlar, Erkekler ve Aşk: Fizik Kanunlarına Göre Anlatım

Aşkın Dinamikleri ve Fizik Kanunları

Fizik Formülleri ve Aşk

Kadınlar, erkekler ve aşk… Mutluluğun formülünü her yerde aradık durduk ama bir türlü bulamadık. Şimdi, hiç aklımıza gelmeyen bir kaynak bize yardıma hazır; fizik kitapları. Çünkü aşkın dinamiklerini de o ünlü fizik kanunlarını belirliyor. Lisede ezberlediğimiz bireysel fizik formülü çoğumuzun nasıl da nefesi kesildi. Oysa o formüllerin bir kısmını unuttuk. Ta ki hayatımızın en önemli parçalarından biri olan aşkın altında bu formüllerin yattığını öğrenene dek. Kadın erkek ilişkilerinin ve doğal ki bu satışlardaki problemlerin, yanılgıların ve çıkmazların kalıcı doğanın en eski özellikleri var. Bugüne kadar aşklarımızı birbirleriyle ya da psikologlarla birlikte analiz ettikleri, aslında tek gelişmiş olan şey bir fizik kitabı. Pozitif ve negatif enerjinin etkileşimi, arkadaşlarının ve değişen bedenler, titreşimler, erime… Lise yıllarına dönmeye hazırlanın, çünkü ders başlıyor!

Yıldırım Aşkı ve Çekim Gücü

Onu gördüm ve çarptım. Adı üstünde yıldırım aşkı! Temel formül: aralarında maddesel bağ olmayan iki cismin değişimine çekim gücü denir. Bir anda çarpıldım. Görüştüğünüz, iki kelime konuştuğunuz ya da konuşmadığınız ve sizi bir araya geldiği gibi çektiğinizi düşünüyorsunuz. Utanmasanız Aşık oldum. Öldünüz ve hatta utanmıyorsunuz. Bilim adamlarına göre ilk görüşte aşk sanıldığı gibi gizemli ve mistik bir olay değil. Çekim gücümüz hiçbirimizin engel olamayacağı bir doğa kanunu. Bu çekimin ne kadar sürdüğünü kimse bilmiyor, iyi bir başlangıç, ama yıldırımın aşkının temelindeki sağlam duygulara dönüşmesi kişiliklerinize ve birlikteyken kendinizi nasıl bildiğinize bağlı: tamamen mutlu musunuz? Birbirinizi nasıl etkiliyorsunuz? İkinizin de gücü olumlu olmalı, çünkü yalnızca ona sahip olduğunuz kadar pozitif güç ondan olabilir, bu aşkın bir şans.

Serbest İlişki ve Denge

Serbest İlişki ve İtici Güç

Biz piyasaya sürüleceği. Temel formül: Kendi haline bırakılan bir cisim eğer dıştan itici bir güç olmazsa ya düdüm gider, ya da olduğu yerde kalır. Kelebek kadar özgür. Sevdiğiniz erkekle birliktesiniz ve birbirinizi sıkmak için ilişkinizi serbestlik temeline oturtunuz. Aşkın o ateşlendiği zamanlar geçti ve yerlere geri döndünüz. Bu ilişkinizin serbestliğini karşılıklı sorumluluk ve saygıyla bağlantılarınız varsa birinizden biri ya da yerde kalacak, ya da yolda yalnız devam edecek. Onun halükarda aranızdaki tutkunun gelişmesi kaçınılmazdır. Özgürlüğün belli sınırları olduğunu unutmayın ve onunla bu konuyu tartışmaya devam edin, ilişkilerden beklentilerinizi dile getirin, fikir alışverişinde bulunun. Ne tür hastalıklardan rahatsız olacağınızı ailenize açık açık verebilir ve serbest ilişkide olduğunuz kısıtlamaları çalıştırabilirsiniz. Böylece hem aşkınıza enerji katmış, hem de yola birlikte devam etmiş olursunuz.

Uyum ve Dengede Kalma

Uyum ve Dalga Frekansı

Tamamen uyuşuyoruz. Bu bir rüya olmalı! Temel formül: Sürekli aynı frekansta giden iki dalga bir zaman sonra birbirini yok eder. Her şey harika. Birazcık bile kavga yok, her konuda aynı fikirdesiniz, her yerde birlikte gidiyor, bütün

WhatsApp
Facebook

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top